Klaasivaha – turvalisuse lisaja sombuse ilmaga.

Klaasivaha on eriti hea praeguste sombuste ilmadega. Eriti sobib neile, kes sõidavad maanteel palju pimedal ajal (varahommikul või hilisõhtul). Klaasivaha efekt tuleb just siis kõige paremini välja. Pimedat aega aga jätkub meil veel päris pikalt.

Klaaisvaha efekt maanteel

Mida klaasivaha siis teeb ja kuidas ta abiks on?
Klaasivaha muudab tuuleklaasi vett-tõtjuvaks ning tänu sellele ka hästi läbi nähtavaks. Ülal pildil on väga illustratiivselt näha, et vahatatud poolel (vasakul) on eesolevad objektid väga selgelt nähtavad ja paremal poolel (kus ei ole klaas vahatatud), on ees olevad objektid vaid aimatavad.

Pildil oleva selgituseks lisan veel, et vahet ei ole, kas kojamees pühib kiiresti või ei. Vahatamata klaas märgub ära hetkega (kindlasti alla sekundi) ning nähtavus on kadunud. Vahatatud poolel ei ole vaja kojameest üldse tööle panna. nähtavus on niigi hea.

Selle jutu põhimõte ei ole propageerida ilma kojameeste kasutamiseta sõitmist. Need võivad ikka töös olla kuid olulisel rahulikuma intervalliga ning seejuures head nähtavust kaotamata. Seejuures on oluline tähele panna, et mida vähem kojamehi kasutada, seda aeglasemalt nad kuluvad. See tähendab, et klaasivahale kulutamine hoiab teistpidi jälle kojamehed pikemalt kvaliteetselt töös.

Klaasivaha headest omadustest parema kätte saamiseks soovitame sama panna autole ka uued kojamehed. Omast kogemusest võin öelda, et pimedas maanteel sõitmine on oluliselt vähem väsitavam kui on hea nähtavus, ehk siis klaas on vahatatud.

Ilmateade on ka öelnud, et vähemalt järgnevad kolm päeva on oodata vihma, lund ja lörtsi. Lisagem turvalisust klaasivahaga.