Autosalongi puhastus jaguneb enamasti kaheks kiirpuhastus (ehk koristus) ja põhjalik puhastus (kuivpuhastus). Siia ei kuulu salongi keemiline puhastus.

Salongi kiirpuhastus hõlmab tavaliselt tolmuimeja tööd auto salongist seest ning tolmu pühkimist plastikpindadelt.

Salongi põhjalik puhastus kiirpuhastusest põhjalikum ja sisaldab salongi sisesele tolmuimeja tööle tavaliselt pagasiruumi puhastamist tolmust. Lisaks tehakse tavaliselt plastikpindade puhastus ja hooldusainega kiirtöötlus. Plastiku hooldusaine on hea selleks, säilitada plastiku värskus ja vähendada nagisemise ja mõranemise ohutu. Ka klaaside pesu seest on reeglina põhjaliku salongipuhastuse paketi sees.

Eeldatav tulemus. Salongi kiirpuhastuse puhul ei saa loota täiuslikule tulemusele. See teenus sobib hästi vahekoristusteks või teenindussõidukite hooldamiseks (ei taheta palju kulutada). Salongi põhjaliku puhastuse korral võime eeldada, et normaalselt hoitud autos on pealtnäha lahtine mustus kõik eemaldatud. Siiski jääb vahe sisse – märgpesu tulemus on alati täiuslikum, kui mistahes kuivpuhastus.

Soovitus. Kui autole on tehtud keemiline puhastus, siis auto korras hoidmiseks võib omavahel kombineerida kiirpuhastust ja salongi põhjalikku puhastust. Salongi puhastuse puhul on soovitatav võtta alati selline pakett, kus on ka klaaside pesu sees. Kui klaasid on säravalt puhtad, jääb autojuhile parem enesetunne, ning maailm paistab palju ilusam :) .

 

Kui sulle meeldis see artikkel, siis ole hea ja hakka autopesulad24.ee facebooki fänniks. Aitäh.