Auto poleerimine ja auto läigestamine.

Kuidas saada oma tuhmunud ja kriimulise värviga auto taas läikima ja särama nagu uus?

Selleks sobivad kõige paremini teenused auto poleerimine ja auto läigestamine. Alloleval pildil on näha ebaõnnestunud auto poleerimise tulemust. Nii juhtub enamasti tumedat värvi autodega, kui poleeritakse ainult suure abrasiivsusega poleerimise pastaga. Tumedad autod on selles mõttes eriti kapriissed,et näitavad päikese valguses väga selgelt välja poleerimise vead.

auto poleerimine - hologrammid autol

Mis neil teenustel vahet on? Tehniliselt on need vägagi sarnased auto värvkatte töötluse teenused, kuid suur erinevus on tööajas (seega ka hinnas ja tulemuses).

Auto poleerimine

Auto poleerimine tähendab värvkatte lihvimist poleerimise pastaga ja elektrilise käiaga. Olenevalt olukorrast kasutatakse 3-5 erinevat pastat. Parima tulemuse (kriimude eemaldamiseks ja kõrgläike saavutamiseks “vundamendi” loomiseks) saavutamiseks kasutavad mõned pesulad ka üliväikese abrasiivsusega liivapabereid. Seejärel poleeritakse auto aina peenema abrasiivsusega pastadega, et ei jääks päikese käes nähtavaid virvendusi (“hologramme”). Auto poleerimine on kvaliteetne siis kui on eemaldatud ka hologrammid.

Auto poleerimine on väga põhjalikult lahi kirjutatud ka Tasku autopesula kodulehel. Vaata lähemalt.

Auto läigestamine

Auto läigestamine (levinud terminid veel – “kergpoleerimine” ja “lihtpoleerimine”) on põhimõtteliselt auto poleerimine ühe keskmise abrasiivsusega pastaga. Mõnikord kasutatakse ka niinimetatud “kaks ühes” tooteid, kus on omavahel kombineeritud poleerimise pasta ja kaitsev autovaha.

Eeldatav tulemus. Poleerimise puhul on autolt eemaldatud kõik kriimud (mis on võimalik eemaldada) ja päikese käes ei tohi olla näha ka ringikujulisi hologramme. Läigestamise puhul on tegemist suhteliselt kiirtööga, kus on auto läikima panemisel on aeg piiratud (sellest ka odavam hind).Selle töö käigus ei ole eemaldatud päris kõiki kriime ning samuti on tumedate autode puhul tõenäoline, et päikese käes esineb “hologramme”.

Soovitus. Auto poleerimine ja läigestamine teevad küll auto ilusaks, kuid tulemuse säilitamiseks väldi harjadega automaatpesulaid ning vahata autot regulaarselt.

Kui sulle meeldis see artikkel, siis ole hea ja hakka autopesulad24.ee facebooki fänniks. Aitäh.