Auto keemiline puhastus

“Auto keemiline puhastus” on rahva hulgas on väga levinud väljend. Siiski oleks korrektsem öelda “auto salongi märgpesu” kuna keemiline puhastus viitab rohkem kuivale keemilisele puhastusele mitte märjale pesule. Meie käsitleme siin selle teenuse nimetust siiski nii, nagu autoomanikud harjunud on.

auto keemiline puhastus on siin vältmiatu

auto keemiline puhastus on siin vältimatu

Keemiline puhastus on kõige põhjalikum auto sisepuhastuse teenus, mille teostamise käigus pestakse kogu auto salong – laest kuni põrandani (vajadusel leotatakse ja eemaldatakse ka tugevamad plekid). Mõistagi ei leotata ja ei ujutata üle elektroonika piirkonda, kuna nuppude vahelt võib niiskus imenduda juhtpultidesse ja navigatsiooni seadmetesse. Ettevaatlik tuleb olla ka lagede puhastamisega, kuna liigselt märjalt või väga tugevate puhastusvahenditega on oht, et lakke liimitud riie tuleb liimist lahti. Seda teavad kindlasti kõik professionaalsed autopesula omanikud ning töötajad

Auto keemiline puhastus on põhjalik töö, mille käigus on levinud standardiks, et pestakse ära ka pagasiruumis asuv tagavararatas ning selle alune. Tagavararatas ise aga värskendatakse rehvi hoolduse ainega. ja selle alune ning kõik väiksemad avaused, praod ja detailid.

Pärast salongi pesu hooldatakse nahk- ja plastikpinnad. Sõltuvalt automargist ja mudelist käituvad aeg-ajalt plastikpinnad samadele ainetele erinevalt. Mõni jääb läikivam ja mõni matim. Teada on, et ka klientidel on plastiku läikivuse osas soovid kohati väga erinevad ja üksteisele vastupidised. Seepärast on kindlasti soovitatav on täpsustada enne tööd, millist tulemust soovitakse. Liiga läikiva armatuurpinna puhul tuleb aga tähele panna ka seda, et võib tekkida olukord, kui päikesepaistelise ilmaga on ebamugav autot juhtida, kuna armatuur peegeldab tugevalt päikest tagasi.

Nii nagu ka paljude teiste teenustega, on ka auto keemiline puhastus osades pesulates paketina ning teistes jälle ilma välipesuta. Nii suure ja põhjaliku teenuse, nagu on auto keemiline puhastus, tasuks pesulaga eelnevalt täpsustada üksikasju (näiteks: kas keemilise puhastuse pakett sisaldab ka välipesu, kas soovitakse läikivamata või matimat plastikpinda jne) paketis on sees ka mõni välipesu teenus (täpsusta see enne teenuse tellimist üle). Soovitav on see vajadusel juurde tellida ka mitte päikselise ilmaga, kuna siis on siis on auto kätte saades seest-väljast puhas ja särav ning pakub autoomanikule rohkem positiivset emotsiooni.

Eeldatav tulemus.
Salongi keemilise puhastuse järel peaks auto salong olema laest põrandani täiesti puhas. Hooldatud on salongis kõik plastikust ja nahast pinnad.

Liiga määrdunud autosalong.
Autopesulatel on hinnakirjad tavaliselt optimeeritud mõistliku määrdumisastme järgi. See tähendab seda, et kui autot ei ole puhastatud või hooldatud aastaid, siis see paistab silma ja reeglina küsivad autopesulad sellisel juhul ka tehtud töö eest lisatasu. Seda ei saa neile pahaks panna, sest kui pinnad on ikka väga-väga määrdunud, siis kogu protsess venib ka oluliselt pikemaks.

Soovitus.
Sõltuvalt auto kasutamise iseloomust on soovitatav teha autole keemiline puhastus vähemalt kord aastas. Lisaks keemilisele puhastusele küsi kindlasti infot ka riidekaitse osas. Riidekaitse aitab ära hoida plekkide teket riidepindadele. Nii kestab auto keemilise puhastuse tulemus kauem. Nagu arvata võib, on riidekaitsega pindade töötlemine on eriti soovitatav heleda sisuga autode puhul.

Auto keemiline puhastus on põhjalikult lahti kirjutatud ka Tasku autopesula kodulehel.